laptop, office, hand-3196481.jpg

Kredyty dla firm – jaki wybrać?

Prowadzisz swoją firmę i potrzebujesz finasowania? Jednym ze sposobów na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorców lub konkretnej inwestycji jest kredyt dla firm. Kto i jak może go otrzymać? Czy rodzaj kredytu ma znaczenie? Czy wystarczy sam przychód w działalności, czy dochód jest również istotny? Postaram się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Zachęcam do skorzystania z darmowej konsultacji ze mną, podczas której poznamy Twoje oczekiwania i będę mógł dobrać odpowiedzi produkt finansowy dla Ciebie. Aby wybrać jak najlepsze rozwiązanie zrobiłem spis możliwości, z których możesz skorzystać, jeśli szukasz finansowania.

Podstawowe rodzaje kredytów firmowych

  • Kredyt odnawialny czy linia kredytowa

Dlaczego dwie nazwy? Kredyt odnawialny i linia kredytowa oznaczają to samo i są jednym ze sposobów finansowania przedsiębiorcy. Jest to po prostu debet w rachunku, z którego można skorzystać. To bank zadecyduje jaką kwotę debetu możesz uzyskać. Co ciekawe nie musisz wykorzystać wszystkich środków pieniężnych z linii kredytowej, możesz skorzystać z niej wtedy kiedy potrzebujesz. Przedsiębiorca, który ma taki debet płaci za wartość limitu, który wykorzystamy. Plusem jest więc to, że pozostała kwota w debecie nie generuje kolejnych kosztów, póki jej nie wykorzystasz. Kredyt odnawialny, jak sama nazwa wskazuje, jest odnawiany przez bank co 12 miesięcy na kolejny okres.

  • Kredyt ratalny

Taki kredyt dostaniesz na określony czas, zazwyczaj 5-10 lat. Raty płatne są miesięcznie (stałe lub malejące), a każda spłata obniża poziom kapitału pozostający do spłaty. Plusem jest na pewno to, że taki kredyt pomoże Ci utrzymać płynność finansową i nie musisz wykazywać celu kredytowania. O przyznanej kwocie decyduje bank, który robi analizę przychodów i zysków firmy.

  • Kredyt inwestycyjny (hipoteczny)

Najczęściej kredyt ten jest przeznaczony na finansowanie konkretnego celu inwestycyjnego, np. zakup lub budowa nieruchomości. Zabezpieczeniem jest zazwyczaj hipoteka na nieruchomości, a okres kredytowania wynosi nawet 20 lat. Kredyt inwestycyjny pozwala zrealizować długoterminowe cele firmy lub zwiększyć jej majątek w bezpieczny i stabilny sposób.

  • Kredyt na refinansowanie (konsolidacyjny)

Jeżeli firma posiada już zobowiązania kredytowe i chce obniżyć ich koszty lub kredyty są rozproszone, a obsługa w jednym banku byłaby wygodniejsza, należy zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. W ten sposób kilka spłacanych kredytów można połączyć w jeden i płacić jedną niższą ratę lub odprowadzać do banku mniejsze odsetki (w przypadku kredytu odnawialnego). Refinansowanie ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę – pozwala wygenerować firnie dodatkową zdolność kredytową, czyli zwiększyć poziom finansowania bankowego, jeśli firma tego potrzebuje.

Nie wiesz, która opcja finansowania będzie najlepsza dla Ciebie? Skontaktuj się ze mną, pomogę Ci wybrać najbardziej korzystną ofertę i dobrać odpowiedni produkt. Poprowadzę Cię też krok po kroku po sprawach związanych z formalnościami.

Scroll to Top